Pochod pro mozek 2024

V neděli 17. 3. 2024 pořádaly Pečovatelská služba Města Dvůr Králové nad Labem a Městská knihovna Slavoj 1. ročník Pochod pro mozek.

V České republice se počet lidí s Alzheimerovou nemocí odhaduje na 190 000 osob. Protože dosud není dostupná efektivní léčba, je prevence to jediné, co snižuje pravděpodobnost onemocnění syndromem demence. Mezi preventivní opatření patří zejména zdravý životní styl, což je vyvážená strava, dostatek pohybu, spánek a sociální kontakty.

Pečovatelská služba Města Dvůr Králové nad Labem a Městská knihovna Slavoj pořádaly v neděli 17. března 2024 od 14 do 15 hodin v rámci Národního týdne trénování paměti akci Pochod pro mozek 2024 s cílem připomenout nezbytnost pohybu a trénování paměti pro správné fungování mozku a celkové úspěšné stárnutí.

Akce byla z našeho pohledu velmi úspěšná. Pro účastníky bylo připraveno 10 stanovišť, kde plnili různé úkoly zaměřující se na trénování paměti a vyplňovali tajenku, která je nakonec přivedla do DPS Sadová. Tam pro ně bylo připravené drobné občerstvení a káva. Každý účastník získal osvědčení a magnetek s logem akce.

Na akci přišlo více než 50 účastníků.

Zdroj: www.psdvurkralove.cz
Autor článku: Marcela Hauke, Pečovatelská služba Města Dvůr Králové nad Labem
Autor fotografií: Jindřich Hauke

Nepřehlédněte