Den pro rodinu 2024

Již podruhé se Dvůr Králové nad Labem zapojí do Dnů pro rodinu. Celodenní akce plná zážitků, zábavy a poučení pro všechny generace se uskuteční ve středu 26. června 2024 nejen na náměstí Václava Hanky, ale také na zahradě blízkého gymnázia a pod schodištěm u areálu letního stadionu. A zatímco dopolední program bude určen spíše pro děti z mateřských a základních škol, odpolední program bude zaměřen i na veřejnost. „O zábavu bude rozhodně postaráno, do akce za zapojí množství místních spolků a organizací, které představí své aktivity a řadu z nich si budou moci návštěvníci sami vyzkoušet,“ říká starosta Jan Jarolím. 

Návštěvníci se tak mohou těšit na ukázku hasičské techniky, děti na opičí dráhu, hry a soutěže, megabublifuk, QR kvíz pro školáky, hlavolamy a skládačky, chybět nebude modrotisková ruční dílnička, malování kamínků a výroba korálkových náramků, venkovní společenské hry a ochutnávka rýžování „zlata“. Připravena bude i soutěž o vstupenky do dvorského safari parku nebo turistické hry s procházkou po městě. A soutěžit bude možné také o vstupenky na rodinný film Lassie – nová dobrodružství, který královédvorské kino Svět promítne v pátek 28. června od 17:00 hod.

„Již od rána se můžete v doprovodném programu těšit na pestrou nabídku aktivit pro nejmenší, od 14 hodin bude připravena ukázka canisterapie a od 15 hodin pod schody u stadionu i jízda na koni nebo projížďka kočárem taženým koňmi po pěší zóně přes náměstí T. G. Masaryka. Tak neváhejte a přijďte za námi,“ zve Kateřina Pištorová, vedoucí odboru školství, kultury a sociálních věcí na Městské úřadě Dvůr Králové nad Labem, a dodává: „Součástí letošního ročníku bude opět čtení seniorů dětem ve školkách a děti zase společně s rodiči nakreslí obrázky rodiny, které budou vystaveny na plotech mateřských škol.“ Kromě toho se již 13. června děti z MŠ Roháčova zapojí do Miniolympiády, kterou pořádá Domov důchodců Dvůr Králové nad Labem, a další společné aktivity plánují i do budoucna.

Na programu královédvorského Dne pro rodinu se podílejí následující organizace a jednotlivci: Městské muzeum ve Dvoře Králové nad Labem, Městská knihovna Slavoj ve Dvoře Králové nad Labem, DDM Jednička, městské informační centrum, Oblastní charita Dvůr Králové, SDH Verdek, Safari Park Dvůr Králové, Gymnázium Dvůr Králové nad Labem, TS Attitude, MC Žirafa, Martina Jarolímková, Iva Bednářová, Věra Srbová a Pavel Lev. Akce se koná pod záštitou náměstkyně hejtmana Královéhradeckého kraje Martiny Berdychové.

Na podiu na náměstí Václava Hanky bude zároveň od rána 26. června probíhat i tradiční jednodenní hudebně-divadelní festival Dvůrfest, během něhož se můžete těšit na vystoupení žáků z místních mateřských a základních škol, základní umělecké školy, DDM Jednička a také se publiku představí seniorky z domu s pečovatelskou službou s tancem s hedvábnými vějíři.

Miroslava Kameníková
Zdroj: https://www.mudk.cz/cs/mesto/aktualne/mesto/den-pro-rodinu-ve-dvore-kralove-nad-labem-nabidne-opet-zabavu-pro-vsechny-generace.html


Nepřehlédněte