Prodloužení výpůjček

Knihovnických služeb lze využívat i mimo prostory knihovny z pohodlí svého domova.

On-line katalog

K vyhledávání není nutné přihlášení do čtenářského konta. Vyhledávat v knihovním fondu lze využitím jednoduchého vyhledávání ve všech polích nebo pomocí rozšířeného vyhledávání ve vybraných polích.

Přihlášení do čtenářského konta umožňuje čtenáři rezervaci dokumentu i prodloužení výpůjček. Pro pohodlnou správu svého konta je možné změnit uživatelské nastavení, hodnotit vypůjčené dokumenty a doporučit knihovně dokument k zakoupení. Pro první přihlášení použijte šestimístné číslo, které se skládá z čísla průkazu + příslušného počtu nul (např. pokud je číslo průkazu 136, pak je potřeba před toto číslo připsat tři nuly). Číslo uživatelského jména je tedy v tomto případě 000136. Heslo do starého katalogu Carmen pozbývá platnosti, je proto třeba požádat v kterémkoli oddělení knihovny o přidělení nového hesla do katalogu Koha. Čtenář si nyní nemůže provést změnu hesla sám, o změnu je třeba vždy požádat obsluhu kteréhokoli oddělení knihovny.

Rezervace dokumentů on-line lze využít, pokud požadovaná kniha právě není v knihovně k dispozici. O tom, že je objednaná kniha v knihovně připravena k vyzvednutí, je čtenář vyrozuměn SMS zprávou nebo prostřednictvím e-mailu. Dokumenty je možné zamluvit on-line prostřednictvím katalogu KOHA nebo osobně ve všech odděleních knihovny.

Prodloužení výpůjček

on-line

– po přihlášení ze svého čtenářského konta v katalogu KOHA

– pomocí e-mailu prolongace@slavoj.cz

 telefonicky

– pevná linka: 499 318 321 (oddělení pro děti), 499 318 322 (oddělení pro dospělé)

– mobilní telefon: 721 390 348, 606 531 153.

Nepřehlédněte