Služby

Knihovna nabízí možnost využití svých služeb nejen registrovaným čtenářům, ale také všem neregistrovaným uživatelům. Ti však mají služby do značné míry omezeny. Pro odbourání této bariéry lze jednoduše využít registračního formuláře a stát se čtenářem knihovny.

 

Vedle klasických výpůjčních služeb v pěti odděleních knihovny lze snadno využívat on-line služby. Všem návštěvníkům knihovny je zdarma k dispozici připojení k veřejnému internetu, ať už pomocí knihovních počítačů nebo prostřednictvím Wi-Fi na vlastním notebooku, tabletu či smartphonu.

 

Neregistrovaní uživatelé mohou využít reprografických služeb včetně skenování, kroužkové vazby a laminování. Velikosti kroužkových vazeb a laminovacích fólií jsou uvedené v ceníku poplatků a služeb.

 

Čtenáři, kteří mají problémy s dopravou do knihovny, mohou vyžadovat rozvážkovou službu knih, periodik i mluveného slova. K zapůjčení je kromě klasických tištěných dokumentů a AV médií také čtečka e-knih, deskové hry a tematické kufříky.

 

Pokud není konkrétní dokument požadovaný uživatelem momentálně k dispozici, lze využít tzv. rezervace. Není-li dokument evidován v knihovním fondu knihovny, poté je registrovaným čtenářům nabídnuta služba MVS. Chcete-li doporučit knihovně publikaci, která by neměla v knihovním fondu chybět, využijte elektronického formuláře doporučte publikaci.

 

V sálku knihovny se pořádá nespočet kulturních a vzdělávacích akcí. Pořady jsou určené pro děti předškolního věku, pro školáky, na své si přijdou také dnešní „náctiletí“, dospělí i senioři. Učitelé mateřských a základních škol mohou využít pro návštěvu knihovny pořady nabízené knihovnou, případně vytvoří knihovnice program na přání.

Dopoledne probíhá v sálku studium Virtuální univerzity 3. věku při ČZU v Praze, ve večerních hodinách se zde konají jazykové kurzy pořádané knihovnou.  Sálek v pronájmu využívají k různým aktivitám také menší kolektivy.

 

Odpovědi na rozličné druhy dotazů poskytuje služba Ptejte se knihovny.

detsky

dospeli

CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online

 

Městská knihovna Slavoj ve Dvoře Králové nad Labem - netfirmy.czKnihovny - netfirmy.cz

Kontakt

Tylova 512 Ředitelka: Mgr. Marta Pešková Staníková
Dvůr Králové nad Labem Zástupce ředitelky, Oddělení pro dospělé, Akvizice: Hana Horáčková
PSČ 54401 Dětské oddělení: Martina Voňková, DiS.
IČ 71176861 Studovna a čítárna, Meziknihovní výpůjční služba: Mgr. Věra Bukovská
mobil: 721390348

Hudební oddělení a veřejný internet: Mgr. Ivana Kelemenová

606531153 Oddělení pro dospělé: Šárka Antoňáková, Jana Karlovská
telefon:

499318322


499318321

Unimedia Realizace: Radek Vaňura